Rozmowy o "Strupkach", pisaniu i debiucie - Paulina Jóźwik
Paulina Jóźwik - debiutująca pisarka, autorka powieści "Strupki", Znak literanova.
pisanie
22004
post-template-default,single,single-post,postid-22004,single-format-standard,symple-shortcodes ,symple-shortcodes-responsive,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-3.5.2,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Rozmowy o „Strupkach”, pisaniu i debiucie

Zapraszam do obejrzenia i przeczytania rozmów, gdzie opowiadam o pisaniu i debiutanckiej powieści.

Spotkanie autorskie w Dobrej Nowinie (Nowa Ruda)

Bookini – wiadomo, że o książkach

Ultramaryna

Do przeczytania tutaj.

Ze wstępu: „Paulina Jóźwik swoim debiutem „Strupki” pokazała, że jest w polskiej literaturze miejsce na inteligentną powieść popularną. Pochodząca z Tarnowskich Gór autorka z czułością opowiada o odkrywaniu własnej tożsamości poprzez historię swojej babci.

Jej debiut przywodzi na myśl książki Elizabeth Strout czy Alice Munro – są pochwałą zwyczajności, a jednocześnie poszukiwaniem niezwykłości w codziennych sprawach. „Strupki” wciągają czytelnika naturalnością opowiadania i dobrze sportretowanymi bohaterkami. Paulina Jóźwik zdradziła nam, dlaczego pisze, co ją inspiruje i czym jest dla niej Śląsk”.

 

Rozmowa z Martą Marecką

„Nie doktoryzować się z pisania – z Pauliną Jóźwik o warsztatach pisarskich, języku i wydawaniu” – do przeczytania na blogu Marty tutaj.

No Comments

Dodaj komentarz