Paulina Jóźwik
Paulina Jóźwik - debiutująca pisarka, autorka powieści "Strupki", Znak literanova.
pisanie
2
page-template-default,page,page-id-2,symple-shortcodes ,symple-shortcodes-responsive,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-3.5.2,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Serwus!

Moje pisanie zaczęło się w niedzielę. Dokładnie 17 stycznia 2016 roku, kiedy imieniny obchodziła Rozalinda i Antoni, a słońce obudziło się o 7:33. Tamtego dnia po raz pierwszy wybrałam się na warsztat pisania. Szłam na ten warsztat ze ściśniętym żołądkiem. Wyszłam z niego, czując, jak unoszę się pięć centymetrów nad chodnikiem. Mimo srogiego mrozu maszerowałam po ulicach Krakowa w rozpiętym płaszczu, a emocje bulgotały we mnie niczym gotujący się rosół. Tamtego dnia okazało się, że mogę pisać, jeśli tylko sobie na to pozwolę…I zabiorę się do roboty.

 

Od tamtej pory pisanie stało się dla mnie codziennością. W pisaniu czuję się sobą.

 

Poza tym:

  1. Moja powieść pt. Strupki” ukazała się w grudniu 2019 nakładem wydawnictwa Znak Literanova. Książka znalazła się na długiej liście Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2020.
  2. Opublikowałam opowiadanie pt. „Szczegół” w magazynie Fabularie, „Tamta kobieta” w Piśmie Cichy pies” w Czasie Literatury.
  3. Na co dzień pracuję jako copywriterka i content marketing specjalistka.
  4. W 2021 roku zostałam laureatką programu rezydencji w Broumovie przyznawanego przez Wrocławski Dom Literatury.
  5. Tworzę kolaże analogowe i bardzo to lubię.
  6. A co 2 tygodnie wysyłam newsletter niedzielny, w którym piszę o tym, co mnie zachwyca, zastanawia, o twórczej drodze i pisaniu. Zapraszam! :)

Chcesz, żebym napisała coś dla ciebie?

Z zawodu jestem copywriterką. Jeśli potrzebujesz  kogoś do pisania tekstów, zachęcam do zajrzenia do zakładki współpraca.

Możesz też wysłać do mnie list na: serwus@paulinajozwik.pl.