Paulina Jóźwik "Strupki"
Paulina Jóźwik - debiutująca pisarka, autorka powieści "Strupki", Znak literanova.
pisanie
21844
page-template-default,page,page-id-21844,cookies-not-set,symple-shortcodes ,symple-shortcodes-responsive,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-3.5.2,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Moja książka

„Strupki” to moja debiutancka powieść, która ukaże się w grudniu 2019, nakładem wydawnictwa Znak literanova (seria Proza PL).

 

Oto narodziła się pisarka
Joanna Bator

 

Czy można pozostać sobą, gdy ktoś bliski straci pamięć i zapomni, kim jesteśmy?

 

Pola wraca do rodzinnego domu dzień przed pogrzebem babki. Chce odzyskać wspomnienia, które straciła Hanna. Wchodzi w pamięć jak w pokutę. Co stało się z bratem babki, który pewnego dnia zniknął? Skąd w siostrze Hanny tyle złości i goryczy?
Czy Pola zdoła odkryć to, o czym wszyscy w rodzinie milczą?

 

Paulina Jóźwik pisze z czułością i wrażliwością na drugiego człowieka. Strupki to opowiedziana ciepłym szeptem powieść o godzeniu się z życiem, pamięci i rodzinnym domu, którego głos pozostaje w nas na zawsze.

***
Krystaliczny debiut literacki

 

Paulina Jóźwik – rocznik 1988. Wychowała się na śląskim blokowisku, mieszka w Krakowie, najchętniej pisze o wsi. Inspiruje ją twórczość Magdaleny Tulli i Elizabeth Strout. O swojej debiutanckiej powieści mówi: „odkryłam, że pisać to pamiętać, a snucie opowieści ocala pamięć, dzięki której istniejemy”.

.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Chcesz dostać powiadomienie, gdy książka będzie dostępna?

Kliknij poniższy przycisk. Trafisz na stronę wydawcy, gdzie można dopisać się do listy z powiadomieniem.

Paulina Jóźwik Strupki Znak literanova
Dowiedz się więcej