Paulina Jóźwik "Strupki" - Znak Literanova
Paulina Jóźwik - debiutująca pisarka, autorka powieści "Strupki", Znak literanova.
pisanie
21844
page-template-default,page,page-id-21844,cookies-not-set,symple-shortcodes ,symple-shortcodes-responsive,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-3.5.2,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Moja książka

„Strupki” to moja debiutancka powieść, która ukazała się w grudniu 2019, nakładem wydawnictwa Znak literanova (seria Proza PL).

 

Oto narodziła się pisarka
Joanna Bator

 

Czy można pozostać sobą, gdy ktoś bliski straci pamięć i zapomni, kim jesteśmy?

 

Pola wraca do rodzinnego domu dzień przed pogrzebem babki. Chce odzyskać wspomnienia, które straciła Hanna. Wchodzi w pamięć jak w pokutę. Co stało się z bratem babki, który pewnego dnia zniknął? Skąd w siostrze Hanny tyle złości i goryczy?
Czy Pola zdoła odkryć to, o czym wszyscy w rodzinie milczą?

 

Paulina Jóźwik pisze z czułością i wrażliwością na drugiego człowieka. Strupki to opowiedziana ciepłym szeptem powieść o godzeniu się z życiem, pamięci i rodzinnym domu, którego głos pozostaje w nas na zawsze.

***
Krystaliczny debiut literacki

 

Paulina Jóźwik – rocznik 1988. Wychowała się na śląskim blokowisku, mieszka w Krakowie, najchętniej pisze o wsi. Inspiruje ją twórczość Magdaleny Tulli i Elizabeth Strout. O swojej debiutanckiej powieści mówi: „odkryłam, że pisać to pamiętać, a snucie opowieści ocala pamięć, dzięki której istniejemy”.

.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Paulina Jóźwik Strupki Znak literanova
Recenzje

Joanna Bator

„Żeby móc blizny skleić złotem, muszą najpierw odpaść strupki. „Strupki” Pauliny Jóźwik zabrałam w podróż. To dobra, czuła proza, pełna delikatności i wrażliwości. Polecam Wam na prezent dla mamy, córki, dziewczyny, siostry”.


Agata Tuszyńska

„Strupki to znakomity debiut, wybitna proza! Wierzę w Paulinę i życzę jej sukcesu”.


Jarosław Czechowicz, Krytycznym Okiem

„Świeża i bardzo dobra proza debiutantki, która udowadnia, że uważnie przygląda się życiu, by umieć opowiedzieć o tym, co pozostaje po jego utracie”.


Grażyna Strumiłowska, Książka zamiast kwiatka

„Przejmująca i nie dająca się zapomnieć lektura, napisana prostym, szalenie obrazowym językiem. Opisy genialne, a przesłanie dotyczy każdego z nas. Złota gwiazdka i proszę nie omińcie tej książki”.


Maria Olecha-Lisiecka, Dziennik Zachodni

„Można śmiało powiedzieć, że Paulina Jóźwik jest objawieniem na polskim rynku. To jest proza szalenie dojrzała, zawierająca dużo emocji”. 


Leszek Bugajski, Wprost

„Książka zapowiada ciekawą przyszłość literacką autorki”. 

Zostaw ślad

Jesteś po lekturze „Strupków”? Jeśli masz ochotę, zostaw swój ślad i oceń książkę na: